lek. wet. Katarzyna Kapryan

lek. wet. Katarzyna Kapryan

Lekarz weterynarii


Edukacja: Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Zwierzęta: Pies "Kulka"

Hobby: Jazda na rowerze

Od dziecka marzyła o tym, aby nieść pomoc zwierzętom, co spowodowało, iż z wytrwałością dążyła do wyznaczonego celu.

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Pierwsze kroki zawodowe zaczęła stawiać już na trzecim roku studiów w Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Janusza Kapryan w Mikołajkach i Przychodni Weterynaryjnej „Ryś” w Szczytnie. Dalsze praktyki odbyła w Przychodni Weterynaryjnej dr n. wet. Mirosława Obijaskiego i Klinice Olwet w Olsztynie – z tymi miejscami związana była już do końca studiów.

Po otrzymaniu dyplomu lekarza weterynarii wyjechała na staż do całodobowej Kliniki „Bemowo” w Warszawie, gdzie poszerzała wiedzę z zakresu interny, kardiologii, okulistyki, stomatologii, neurologii, diagnostyki radiologicznej i ultrasonograficznej, pracując ze specjalistami wyżej wymienionych dziedzin. Tam poznała też od podszewki pracę szpitala, w którym przebywają najbardziej chorzy pacjenci, był to więc czas nauki i doskonalenia umiejętności z medycyny ratunkowej i intensywnej terapii.

Obecnie pracuje w Zoo-Vecie jako lekarz pierwszego kontaktu małych zwierząt. Swoją wiedzę ustawicznie poszerza, uczęszczając na konferencje i szkolenia.

Prywatnie jest posiadaczką psa Kulki, która wiernie towarzyszy jej podczas pracy w gabinecie i kotki. Lubi jeździć na rowerze